MedycynaZdrowie

Powrót do pięknego uśmiechu – o protetyce w gabinecie stomatologicznym

Już dawno minęły czasy, kiedy olśniewający, zdrowy uśmiech widywaliśmy tylko na szklanych ekranach kin i telewizorów. Na szczęście efekty dokonań stomatologicznych dostępne są dla coraz większego grona osób. Rośnie świadomość prozdrowotna – ludzie zwracają uwagę na piękny uśmiech, który jest swoistą wizytówką i mocno wpływa na to jak odbierają nas inni.

Współczesna stomatologia nie kończy się na wypełnieniach, wybielaniu czy leczeniu kanałowym, a utrata nawet kilku zębów, to nie koniec świata. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, szeroko rozwinęła się gałąź stomatologii – jaką jest protetyka.

Czym jest protetyka?

Protetyka stomatologiczna jest dziedziną, której głównym celem jest uzupełnianie braków w uzębieniu, a także zadbanie o odbudowę utraconych tkanek w jamie ustnej. Najczęściej kojarzymy ją z protezami, lecz tak naprawdę to szeroka specjalizacja, która łączy w sobie elementy wielu nauk, nie tylko medycznych.

Uzupełnienie istniejących braków zębów jest istotne z wielu powodów. Do najważniejszych możemy zaliczyć:

  • Aspekt estetyczny i wizualny, w tym wygląd pacjenta
  • Usprawnienie bądź przywrócenie prawidłowej funkcji żucia
  • Polepszenie stanu zdrowia
  • Rehabilitację oraz zapobieganie niekorzystnym zmianom w jamie ustnej

Należy pamiętać, że każdy brak w uzębieniu powinno się uzupełnić (wyjątkiem są zęby mądrości). Utrata choćby jednego zęba ma destrukcyjny wpływ na cały mechanizm żucia, stawy skroniowo-żuchwowe, kość, tkanki okołozębowe, położenie sąsiednich zębów, a nawet proces przeżuwania i trawienia pokarmu.

Jakie uzupełnienie protetyczne jest najlepsze?

Podstawowy podział obejmuje dwie grupy: uzupełnienia ruchome i stałe.

Ruchome to te, które pacjent sam może wyjąć z jamy ustnej np. protezy akrylowe czy szkieletowe. Stałe to takie, które jak sama nazwa wskazuje, na stałe zamocowane są w jamie ustnej pacjenta. Mówimy tutaj  między innymi o koronach, mostach, licówkach czy pracach na implantach. 

O tym, które rozwiązanie będzie dla konkretnego pacjenta odpowiednie decyduje lekarz specjalista po dokładnym wywiadzie medycznym i przeanalizowaniu warunków w jamie ustnej.

Wybór gabinetu ma znaczenie – jaki wybrać?

Satysfakcjonujący efekt końcowy, pełne zadowolenie i olśniewający, nowy uśmiech jest możliwy tylko dzięki sprawnej współpracy pacjenta z lekarzem i technikiem dentystycznym. Dlatego tak istotnym czynnikiem jest wybranie profesjonalnego gabinetu stomatologicznego, który stawia na rozwój, nowoczesność i doświadczenie.

W A.P. Denti każdego pacjenta traktujemy i diagnozujemy indywidualnie. Przedstawiamy konkretny plan leczenia, a dzięki współpracy z laboratorium estetyki dentystycznej Dental Smile Project możemy świadczyć usługi na światowym poziomie.

Najwyższa jakość materiałów, projektowanie za pomocą najnowocześniejszego oprogramowania 3D oraz mikroskopowe technologie pozwalają na tworzenie najlepszych jakościowo prac.

W obecnych czasach wielką zaletą jest korzystanie z technologii komputerowej również na etapie projektowania uzupełnień protetycznych. Skanery 3D pozwalają na dokładne zeskanowanie zgryzu pacjenta, daje to możliwość szybkiego przesłania plików pomiędzy gabinetami, a laboratorium protetycznym i możliwość szybszego zaprojektowania pracy. Dużym plusem dla pacjenta jest też to, że w ten sposób eliminujemy pobrane nieprzyjemnych wycisków.

Ultranowoczesny program wirtualnego cyfrowego projektowania uśmiechu – Digital Smile Design to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Jest to system, dzięki któremu pacjent może zobaczyć jak będzie wyglądał jego uśmiech, zanim podejmie decyzję o dalszym leczeniu. Za pomocą zdjęć i filmów w przystępny sposób omawiane są kolejne kroki i etapy „metamorfozy” pacjenta.

Kolejnym udogodnieniem jest wykorzystanie technologii druku 3D. Wykonane za jego pomocą precyzyjne modele z żywic światło utwardzalnych doskonale maksymalizują przewidywalność końcowej pracy protetycznej.

Szczegółowy plan leczenia, przemyślany protokół postępowania, korzystanie z cyfrowej technologii oraz dobrej jakości materiały są gwarancją sukcesu i zadowolenia pacjenta.
W A.P. DENTI Anna Filipczak Pacała stawiamy na wysokiej jakości sprzęt, materiały, a także współpracujemy z najlepszymi firmami. Stale inwestujemy w nasz rozwój, wprowadzamy certyfikowane nowości. Wszystko po to żeby zapewnić Pacjentowi jakość, komfort i efekt, którego oczekuje.

Piękny, a przede wszystkim zdrowy uśmiech to ozdoba każdego człowieka. Niestety, choć brzmi to brutalnie, braki w uzębieniu powodują, oprócz wiadomych już problemów zdrowotnych, negatywny odbiór naszej osoby przez innych. Postrzegani jesteśmy jako osoby zaniedbane, mało atrakcyjne. Warto więc zatroszczyć się o siebie, o poczucie własnej pewności siebie i komfort życia. Nie ma na co czekać!

Artykuł eskpercki:
Anna Filipczak Pacała
Paulina Maria Kaczmarek

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button

Wybierz który hotel ci odpowiada
Musisz wybrać termin który chcesz zarezerwować. Oprócz tego możesz także zadać pytania lub dodać coś od siebie.

Wymień 100 punktów na 1 warrant