Bez kategoriiPsychologia

Nowa forma poradnictwa życiowego – oparta na modelu „Super Friend”. Czy to się sprawdza?

W maju bieżącego roku ruszyła pierwsza w Polsce poradnia poradnictwa życiowego, która oparta jest na autorskim modelu „Super Friend”. Model poradnictwa został opracowany na podstawie potrzeb współczesnego społeczeństwa. Jest ona odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie osób, w różnym wieku, którzy szukają skutecznego sposobu na radzenie sobie ze swoimi problemami życiowymi.

Twórcy modelu „Super Friend” podkreślają, że chcieli stworzyć przyjazne miejsce, tak zwaną bezpieczną przestrzeń, która pomoże ludziom rozwiązywać problemy, a także jednocześnie umożliwi im zachowanie pełnej anonimowości. Osoby korzystające z poradnictwa nie muszą podawać swojej tożsamości ani jakichkolwiek danych, mogą zapisywać się na spotkania pod pseudonimem.

Autorzy projektu jak sami o sobie mówią, stworzyli innowacyjny model poradnictwa życiowego, w ramach którego, osoby korzystające z oferty nie są ani pacjentami ani obiektami jakichkolwiek badań psychologicznych, a tym bardziej psychiatrycznych.

Poradnictwo odbywa się w wygodnej formie poprzez komunikację zdalną – osoba korzystająca z oferty, może wybrać komunikację poprzez chat, rozmowę przez komunikator lub poprzez e-mail. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie, gdyż spotkania bezpośrednie często powodują blokadę wewnętrzną u osób, którzy chcą zaczerpnąć porady.

W ramach poradnictwa opartego na modelu „Super Friend” zamawia się rozmowę z mentorem duszy i serca, która odbywa się w luźnej atmosferze. Jak sama nazwa mówi mentor duszy i serca, bo tak nazywane zostały osoby pracujące w poradni, ma być w pewnym sensie przyjacielem, przewodnikiem, coachem, który pomaga znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Poradnia Złamanych Serc do pracy w charakterze mentora duszy i serca zatrudnia wykwalifikowany zespół profesjonalistów – są to psycholodzy, socjolodzy, pedagodzy, coachowie. Nie są to przypadkowe osoby, każdy z zatrudnionych specjalistów posiada kierunkowe wykształcenie i odpowiednie doświadczenie życiowe.

W ramach działalności Poradni Złamanych Serc podejmowane są tematy związane ze sprawami sercowymi, wychowaniem dzieci, poszukiwaniem idealnego partnera, poradnictwem dla par, sferą erotyczną, codziennymi problemami życiowymi.

Czy innowacyjny model „Super Friend” się sprawdza? Jest on na pewno ciekawą alternatywą dla osób, którym zależy na zachowaniu swojej anonimowości. Dzięki profesjonalnej kadrze specjalistów autorzy projektu dostarczają zainteresowanym kompleksową ofertę poradnictwa z zachowaniem miłej, przyjaznej, luźnej atmosfery, która pozwala na łatwe przedstawienie problemu i znalezienie rozwiązania. Warto również wspomnieć, że dużym plusem są konkurencyjne ceny, niższe niż oferowane przez inne poradnie. Twórcą projektu zależało, aby oferta była łatwo dostępna i na każdą kieszeń.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button