Zdrowie

Tlenoterapia – nowoczesna metoda leczenia! Część I

Tlen to pierwiastek chemiczny niezbędny do życia! Jednak w normalnych warunkach nie dociera on wszędzie. Tlenoterapia jest to zabieg, w czasie którego podajemy pacjentowi zwiększoną ilość tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Wartość ciśnienia w komorze osiąga 1 500 hPa, a stężenie tlenu jest równe 80%. Sprawia to, że tlen jest lepiej przyswajalny przez wszystkie komórki ludzkiego ciała, a narządy i układy zaczynają pracować w fizjologiczny sposób. Komora hiperbaryczna, którą oferuje Centrum o2Max, jest nazywana bezinwazyjną. Oznacza to, że ilość przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu jest niewielka a ryzyko wystąpienia powikłań znikome. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie fizyczne i samopoczucie zapraszamy – Odzyskaj zdrowie dzięki tlenoterapii!!

O2Max pierwsze na opolszczyźnie centrum tlenoterapii

Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej o2Max to pierwsze tego typu miejsce na Opolszczyźnie. Pacjenci mogą skorzystać z trzech miękkich komór hiperbarycznych, usytuowanych w klimatycznym wnętrzu. Dzięki temu uzyskują nie tylko poprawę zdrowia fizycznego, ale również osiągają głęboki relaks przebywając w gabinecie. Tlenoterapia przy użyciu komory hiperbarycznej to nowoczesna metoda pozwalająca na leczenie wielu chorób.

Przygotowanie do zabiegu tlenoterapii

Przed pierwszym zabiegiem tlenoterapii, fizjoterapeuta przeprowadza szczegółową konsultację w celu poznania historii choroby oraz wykluczenia przeciwwskazań. Edukuje również jak należy postępować, aby w trakcie kompresji efektywnie wyrównywać ciśnienie między uchem środkowym a środowiskiem zewnętrznym. Po zakończeniu rozmowy następuje zamknięcie pacjenta w komorze, a następnie zwiększanie ciśnienia wewnątrz niej. Gdy zostaje osiągnięta wartość 1 500 hPa, zaczyna się zabieg właściwy i trwa on 60 minut. Po upływie godziny, fizjoterapeuta dokonuje bezpiecznej dekompresji, czyli wypuszczenia ciśnienia z komory. Tempo zarówno kompresji jak i dekompresji musi być dostosowane indywidualnie do pacjenta i jego odczuć tak, aby zabieg był w pełni komfortowy.

Zajrzyj na stronę Centrum o2Max aby dowiedzieć się więcej!

W następnych artykułach, które będą się pojawiać w najbliższym czasie znajdziesz kolejne ciekawostki na temat tlenoterapii! Jeśli nie chcesz ich przegapić obserwuj Twoje Zdrowie 24 na Facebooku i Instagramie!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
System reklamy Test