Zdrowie

Tlenoterapia – nowoczesna metoda leczenia! Część I

Tlen to pierwiastek chemiczny niezbędny do życia! Jednak w normalnych warunkach nie dociera on wszędzie. Tlenoterapia jest to zabieg, w czasie którego podajemy pacjentowi zwiększoną ilość tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. Wartość ciśnienia w komorze osiąga 1 500 hPa, a stężenie tlenu jest równe 80%. Sprawia to, że tlen jest lepiej przyswajalny przez wszystkie komórki ludzkiego ciała, a narządy i układy zaczynają pracować w fizjologiczny sposób. Komora hiperbaryczna, którą oferuje Centrum o2Max, jest nazywana bezinwazyjną. Oznacza to, że ilość przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu jest niewielka a ryzyko wystąpienia powikłań znikome. Jeśli chcesz poprawić swoje zdrowie fizyczne i samopoczucie zapraszamy – Odzyskaj zdrowie dzięki tlenoterapii!!

O2Max pierwsze na opolszczyźnie centrum tlenoterapii

Centrum Tlenoterapii Hiperbarycznej o2Max to pierwsze tego typu miejsce na Opolszczyźnie. Pacjenci mogą skorzystać z trzech miękkich komór hiperbarycznych, usytuowanych w klimatycznym wnętrzu. Dzięki temu uzyskują nie tylko poprawę zdrowia fizycznego, ale również osiągają głęboki relaks przebywając w gabinecie. Tlenoterapia przy użyciu komory hiperbarycznej to nowoczesna metoda pozwalająca na leczenie wielu chorób.

Przygotowanie do zabiegu tlenoterapii

Przed pierwszym zabiegiem tlenoterapii, fizjoterapeuta przeprowadza szczegółową konsultację w celu poznania historii choroby oraz wykluczenia przeciwwskazań. Edukuje również jak należy postępować, aby w trakcie kompresji efektywnie wyrównywać ciśnienie między uchem środkowym a środowiskiem zewnętrznym. Po zakończeniu rozmowy następuje zamknięcie pacjenta w komorze, a następnie zwiększanie ciśnienia wewnątrz niej. Gdy zostaje osiągnięta wartość 1 500 hPa, zaczyna się zabieg właściwy i trwa on 60 minut. Po upływie godziny, fizjoterapeuta dokonuje bezpiecznej dekompresji, czyli wypuszczenia ciśnienia z komory. Tempo zarówno kompresji jak i dekompresji musi być dostosowane indywidualnie do pacjenta i jego odczuć tak, aby zabieg był w pełni komfortowy.

Zajrzyj na stronę Centrum o2Max aby dowiedzieć się więcej!

W następnych artykułach, które będą się pojawiać w najbliższym czasie znajdziesz kolejne ciekawostki na temat tlenoterapii! Jeśli nie chcesz ich przegapić obserwuj Twoje Zdrowie 24 na Facebooku i Instagramie!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button

Wybierz który hotel ci odpowiada
Musisz wybrać termin który chcesz zarezerwować. Oprócz tego możesz także zadać pytania lub dodać coś od siebie.

Wymień 100 punktów na 1 warrant