Medycyna niekonwencjonalnaStyl życiaZdrowie

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Co wpływa na zakwaszenia organizmu i jak temu zapobiec?

Szybki rozwój cywilizacyjny spowodował, że większość osób nie zwraca szczególnej uwagi na codzienną dietę. Dlatego większości posiłków ma charakter kwasowy. Szybki tryb życia powoduje, że chętniej sięgamy po produkty przetworzone, które powodują zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej, obniża się pH. Płyny ustrojowe w organizmie oprócz moczu i kwasu żołądkowego mają alkaliczny odczyn. Dla właściwej pracy organizm powinien mieć wyregulowane pH krwi, które musi być utrzymane w przedziale 7,0 – 7,4. Krew ma właściwości, które neutralizują nadmiar kwasów, ale w przypadku, kiedy jest ich nadmiar te właściwości zostają znacznie osłabione.

Jakie są objawy zakwaszenia?
Stałe zmęczenie , kłopoty z pamięcią i koncentracją , ból w stawach, a nawet zmiany zwyrodnieniowe, dna moczowa czy osteoporoza to objawy, które rzadko kiedy kojarzone są z zakwaszeniem organizmu. Zbyt duża ilość kwasów w organizmie może być powodem zakłóceń w produkcji insuliny, co z kolei wywołuje cukrzycę.

Nadmiar kwasów to także gromadzenie się tkanki tłuszczowej, a więc nadwaga. Kwasowe środowisko może zwiększać ryzyko zachorowania na nowotwór. Zbyt duża ilość kwasów w organizmie może być groźna, dlatego warto wiedzieć jak odkwasić organizm. Zbytnie zakwaszenie organizmu wpływa też negatywnie na wygląd zewnętrzny. Przy dużym zakwaszeniu mogą wypadać włosy, płytka paznokcia staje się krucha, u młodzieży wzmacnia się trądzik. Kobiety, które mają zakwaszony organizm częściej pojawia się cellulit.

Przy właściwych działaniach nawet mocno zakwaszony organizm można doprowadzić do równowagi kwasowo – zasadowej. W niektórych przypadkach wystarczy, że do diety zostanie wprowadzone więcej potraw i produktów o właściwościach zasadowych, czyli warzyw, owoców czy kasz różnego rodzaju jak również odpowiednio dobrana suplementacja. Oczywiście nie należy rezygnować z innych produktów dla przykładu mięsa czy nabiału, ale te produkty powinny stanowić niewielki procent posiłków.

W diecie zasadowej nie można zapominać o wodzie, ponieważ duży ubytek także powoduje zaburzenie właściwego funkcjonowania organizmu.
Aby właściwie przejść całą kurację należy:

✅Odkwasić,
✅Oczyścić
✅Odżywić organizm

Więcej informacji oraz bezpłatną analizę uzyskasz kontaktując się z
Katarzyna 603 421 096
Wioleta 661 256 063

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button