MedycynaUrodaZdrowie

Zwalcz skutecznie łysienie androgenowe

W ostatnim czasie w Polsce mamy istną plagę problemów z łysieniem. Na temat etymologii i sposobów leczenia podzielili się z nami swoją wiedzą specjaliści z gabinetu A.P. DENTI Anna Filipczak – Pacała, ze Zduńskiej Woli.

Łysienie androgenowe występuje najczęściej u mężczyzn, ale jest spotykane też u kobiet. Setki milionów osób na świecie zmaga się na co dzień z tym problemem, który wpływa na samopoczucie i pewność siebie. Etymologia choroby jest związana z hormonami. Mogłoby się wydawać, że za wszystko odpowiedzialny jest testosteron, który w wielu przypadkach osób chorujących na łysienie androgenowe, jest w normie. Do wypadania włosów w nadmiernych ilościach przyczynia się DHT (dihydrotestosteron). Testosteron konwertuje do dihydrotestosteronu. Hormon ten jest połączony z receptorami włosów. Zmniejsza dostawę tlenu oraz energii do mieszków włosowych. Z czasem włosy jaśnieją, tracą objętość, wypłukuje się pigment. 

Nie martw się. Twoje włosy można jeszcze uratować. Nawet do 8 lat po uśpieniu mieszków włosowych, można pobudzić włos do wzrostu. Jeśli zauważamy na głowie włosy typu vellus, mamy jeszcze szansę na komfortowe samopoczucie. Są to włosy lekkie i cienkie. Ich podstawową funkcją jest ochrona i utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. W momencie dojrzewania, niektóre z nich przekształcają się w grubsze włosy. Do momentu, gdy na skórze głowy wyrastają włosy typu vellus, jest możliwa ich regeneracja.

Czy kolejne próby leczenia łysienia są skuteczne?

Liczne metody leczenia łysienia nie sprawdzają się, ponieważ są oparte o zasady ogólne, nie są spersonalizowane. Niestety jedynie uszczuplają nasze portfele.

Organizm każdego z nas jest indywiduum i może działać na niego całkiem inny rodzaj leczenia. Jedną z najbardziej rekomendowanych metod leczenia łysienia jest laseroterapia.
Każdy pacjent, w przypadku tej metody ma dobierane indywidualnie, odpowiednie parametry, które wpływają skutecznie na porost włosa. Zabieg laserowy Fotona wytwarza w skórze efekt termiczny.

zobacz jak wygląda zabieg

Na czym polega efekt termiczny w zabiegu laserowym Fotona?

Następuje szok termiczny, dzięki któremu zwiększa się ilość krwi dopływającej do nie pobudzonych mieszków włosowych. W ten sposób następuje reakcja, w której zostają dotlenione brodawki włosowe, a mieszki włosowe uzyskują energię do ponownego wzrostu i regeneracji.

Jakie są najistotniejsze zalety korzystania z lasera?

1. Włosy zaczynają rosnąć w większych ilościach

2. Włosy są bardziej wzmocnione i zdrowsze

3. Odrastające włosy zawierają naturalny pigment.

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu oraz jego przebieg.

Przede wszystkim, włosy do zabiegu muszą były świeżo umyte. Następnie:

1. Wyznacza się przedziałek na linii prostopadle do linii czoła.

2. Odbywa się seria strzałów wiązką lasera- w obrębie od czubka głowy do czoła i z powrotem.

3. Przejścia powtarza się dwa razy.

4. Tworzy się przedziałek obok i wykonuje czynności po raz kolejny.

Należy pamiętać, aby po zabiegu nawilżać głowę. Najlepszym rozwiązaniem będzie serum z kwasem hialuronowym. W ten sposób zapobiegniemy suchości.

Przy zastosowaniu nonapeptyd nie jest wskazane mycie głowy bezpośrednio po zabiegu.

Już nie musisz krępować się z powodu wypadających włosów. Potwierdzona skuteczność laseroterapii Lasera Fotona zapobiega łysieniu i pozwala cieszyć się pięknym wyglądem. Bez konieczności zabiegów chirurgicznych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button