PsychologiaZdrowie

Zadbaj o zdrowie swojego dziecka! Startuje II edycja programu „Świadomość Procentuje”

Czy pamiętasz jeszcze czasy, gdy byłeś dzieckiem lub nastolatkiem wkraczającym w dorosłość? Być może na wspomnienie tego faktu pomyślałeś „to były zupełnie inne czasy” lub „byliśmy inni niż współczesne dzieci”. 

Patrząc na swoje dziecko dziś, zastanawiasz się, dlaczego nie potrafisz przekonać go do zachowania, które uważasz za właściwe? Może chodzi o zachęcenie do zdrowszego odżywiania, odstawienia telefonu, nauki czy aktywności fizycznej? Nie tak łatwo jest spojrzeć na współczesny świat z perspektywy swojego dziecka lub ucznia. Czy wiesz jakie cechy powinni rozwijać młodzi ludzie, aby w przyszłości zostać pewnym siebie, zaradnym i zdrowym pokoleniem? Odpowiedzią na te i inne pytania, może być II edycja programu „Świadomość Procentuje” stworzonego przez World Healthy Living Foundation.

WHLF – czym się zajmują?

Jest to organizacja non-profit, zajmująca się promocją i propagowaniem zdrowego stylu życia. Celem fundacji jest zachęcenie społeczeństwa do wprowadzenia pozytywnych zmian, które bezpośrednio przyczyniają się do poprawy ogólnie pojmowanego zdrowia fizycznego i psychicznego

I edycja programu

Tematyka spotkań I edycji poruszyła takie zagadnienia jak: poczucie własnej wartośc, uwalnianie własnego potencjału, czy troska o siebie i swój organizm. Co istotne program obejmował nie tylko rozwój dzieci i młodzieży, równolegle taką możliwość otrzymali rodzice i nauczyciele. To właśnie na tym polega wyjątkowość tego projektu – kompleksowe podejście angażujące całe rodziny oraz środowisko szkolne w tym samym czasie. Dzięki temu poprawiła się komunikacja na linii nauczyciel/rodzic – uczeń,  co przełożyło się nie tylko na lepsze wyniki w nauce, ale także na poprawę relacji z samym sobą i otoczeniem.  Jedna z młodszych uczestniczek programu na pytanie, co dał Ci udział w programie odpowiedziała:

– Zaczęłam doceniać wszystko wokół mnie, przestałam oceniać, mam lepsze nastawienie na świat. 

Zachęcamy do obejrzenia, jak wyglądała pierwsza edycja programu/ Youtube: World Healthy Living Foundation

Czym wyróżni się II edycja?

Fundacja nie spoczęła na laurach, a kolejna edycja zapowiada się jeszcze ciekawiej. Tym razem Ekspertami będą Michał Zawadka – ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin, Agnieszka Derleta – edukator, lingwista, trener,  mentor i nauczyciel nowej ery, Anna Wróbel – dyplomowany psychodietetyk i trener rozwoju osobistego, Marzena Jankowska – trener odporności psychicznej oraz gość zagraniczny Andre Stern – muzyk, kompozytor, dziennikarz i autor książek. Oprócz wiedzy przekazanej przez wymienionych Ekspertów, uczestnicy będą mieli szansę zainspirować się sylwetkami i historiami osób znanych i lubianych. Kto to będzie, pozostaje jeszcze niespodzianką! Organizatorzy zapewniają, że ta edycja przerośnie oczekiwania niejednego uczestnika.

Program „Świadomość Procentuje” – dla kogo?

Program „Świadomość Procentuje” skierowany jest zarówno do dzieci, jak również nauczycieli, rodziców czy opiekunów. Realizacja projektu odbędzie się w pełni online, poprzez regularne spotkania z Ekspertami. Projekt będzie trwał trzy miesiące, a każdy z nich skupiony będzie na jednym obszarze działania – tak, aby wprowadzić wiedzę w sposób stopniowy i systematyczny. Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak zdrowe odżywianie, samorozwój, czy budowanie samoakceptacji wśród dzieci i młodzieży.

-Od początku zależało nam nad wdrożeniem modelu, który sprawi, że uczestnicy otrzymają niezbędną wiedzę i narzędzia, które pozwolą im zbudować SIEBIE jako szczęśliwe, silne, niezależne jednostki, doceniające siebie i innych, oraz, że właśnie tym podzielą się ze swoim otoczeniem. Dzięki temu w sposób naturalny osiągniemy efekt kuli śnieżnej w naszym społeczeństwie. Wierzę, że ten program ma realny wpływ na życie uczestników i  wartości takie jak docenienie, budowanie wiary w siebie powinny być nieodłącznym elementem codzienności – Paulina Janusz, Dyrektor Fundacji World Healthy Living Foundation

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz jak do niego dołączyć znajdują się na stronie: https://whlf.eu/about/our-mission/consciousness-percentages?lang=pl 

Zapisy trwają do 28 lutego. Nie przegap swojej szansy, czekając do ostatniej chwili i zapisz się już dziś!

Program Świadomość Procentuje realizowany jest ze środków uzbieranych w ramach 1% podatku. Ty także możesz wziąć udział w tworzeniu tego projektu, przekazując swój 1% podatku:

https://whlf.eu/support-us?lang=pl 

Fot. Materiały prasowe

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button