MedycynaOpiekaZdrowie

CRUST-DENT Katarzyna Skorupa – Gabinet Stomatologiczny przyjazny Pacjentom

Stomatologia rozwija się w szybkim tempie. Z roku na rok powstają nowe Kliniki Stomatologiczne, oferujące kompleksowe usługi dla Pacjentów. Jedną z nich jest CRUST-DENT Katarzyna Skorupa – Gabinet Stomatologiczny, nowoczesny Gabinet Stomatologiczny w Kielcach, który postanowiliśmy odwiedzić z Redakcją Twoje Zdrowie 24. Miejsce zdobyło rekomendacje wielu Pacjentów, którzy podkreślają rodzinną atmosferę i skuteczność zespołu. Postanowiliśmy na ten temat porozmawiać z lek. dent. Katarzyną.

Pani Katarzyno, proszę powiedzieć jak zaczęła się Pani przygoda ze stomatologią?

Stomatologią zainteresowałam się już w liceum. Wybierając kierunek klasy biologiczno-chemicznej, chciałam iść w kierunku medycznym. Brałam pod uwagę kierunek lekarski lub stomatologię. Wybór padł na kierunek dentystyczny.

Co Pani najbardziej lubi w swoim zawodzie?

Najbardziej lubię pracować z małymi pacjentami. W dzieciach drzemie niesamowita energia oraz entuzjazm. Co prawda wizyta w gabinecie stomatologicznym zazwyczaj jest dla dzieci stresująca, ale zbudowanie z dzieckiem dobrej relacji to dla mnie najważniejsze. Kiedy taki mały człowiek Ci zaufa to naprawdę daje niesamowitą satysfakcję. 

Jak wspomina Pani swój rozwój zawodowy? Ukończenie studiów to jedno, później pozostaje praktyka lekarska.

Rozwój zawodowy dla lekarza nigdy się nie kończy. Szkolę się ciągle, podążam za nowinkami technologicznymi, a także uczestniczę w konferencjach i sympozjach. Bez tego nie byłabym w stanie leczyć swoich pacjentów tak efektywnie.

Po jakim czasie udało się otworzyć własny gabinet? Czy zawsze było to Pani marzeniem?

Pracowałam także w przychodniach, ale jednak otworzenie własnego gabinetu było moim celem, który zrealizowałam i bardzo się cieszę, że poszłam tą drogą.

Gabinet CRUST-DENT Katarzyna Skorupa, wyposażyła Pani w najlepszy sprzęt na rynku. To dość duża inwestycja. Czy rodzaj sprzętu jakość produktów, mają wpływ na skuteczność zabiegów?

Oczywiście. Bezpieczeństwo moich pacjentów jest dla mnie najważniejsze. Dzisiaj działanie antyseptyczne jest na wagę złota. Laser FOTONA daje mi taką możliwość i z wielkim powodzeniem przeprowadzam zarówno leczenie próchnicy jak i zabiegi chirurgiczne.

W województwie świętokrzyskim jest duża liczba gabinetów stomatologicznych. Co wyróżnia CRUST-DENT na rynku?

Przede wszystkim atmosfera. Staramy się stworzyć z każdym pacjentem wyjątkową relację. Dodatkowo sprzęt z którego korzystamy, laser FOTONA a także skaner do badania wewnątrzustnego.

Jacy pacjenci zgłaszają się najczęściej do leczenia wielospecjalistycznego? Czego oczekują?

Najczęściej zajmujemy się wadami zgryzu czyli tak zwaną Ortodoncją. Zazwyczaj prośba pada, o piękny i zdrowy uśmiech.

Co jest najtrudniejsze w pracy stomatologa?

Odpowiedzialność za pacjenta. Niestety nie zawsze da się wszystko przewidzieć, ale dzięki zdobywanemu doświadczeniu moi pacjenci czują się bezpiecznie, wiedzą że jesteśmy razem na dobre i na złe.

Czy poza intensywną pracą zawodową znajduje Pani czas na pielęgnowanie jakichś zainteresowań pozazawodowych?

Każdy z nas powinien mieć jakieś hobby, bez tego jak można odpoczywać? Bardzo lubię podróżować, szczególnie nad nasze polskie morze. Spacery i dobry serial to też dobry sposób na odpoczynek.

Bardzo dziękujemy za rozmowę,

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button