UrodaZdrowie

Zregeneruj skórę po urlopie – zadbaj o siebie po letnim wypoczynku!

Słoneczna pogoda, bezchmurne niebo i wysokie temperatury skłaniają nas do noszenia lekkich, odsłoniętych ubrań. To oznacza, że nasza skóra eksponowana jest na promienie słoneczne, które nie zawsze działają korzystnie. Po powrocie z urlopu warto dopilnować, by pielęgnacja skóry nie zakończyła się na stosowaniu kremu z filtrem. Gabinety medycyny estetycznej służą kompleksowymi zabiegami regeneracyjnymi i usuwającymi powstające niedoskonałości.

Lato – czas beztroski i troski

Coraz liczniejsze grono Polek i Polaków sięga w lecie po kremy z filtrem SPF w celu ochrony skóry przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Niestety, równolegle wciąż wiele osób zapomina o odpowiednim nawilżeniu i odżywieniu wyeksponowanych partii ciała. Skutki takiego niedopatrzenia mogą być zróżnicowane: od przebarwień przez nadmierne wysuszenie aż po utratę sprężystości. Zdradliwy jest również fakt, że nawet kilkanaście minut ekspozycji dziennie przez tydzień może doprowadzić do pierwszych problemów skórnych. Niby niewiele czasu, ale wystarczająco, by przysporzyć dyskomfortu zarówno w trakcie, jak i po urlopie.

Równolegle w tym okresie drogerie pękają w szwach od cudownych preparatów, maści i kremów na szereg rozmaitych dolegliwości. Można oczekiwać, że za dobrze znanymi markami będzie szła jakość i skuteczność kosmetyków. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest, a zakupione serum zamiast walczyć z niedoskonałościami, jedynie maskuje widoczność problemu. Rozwiązaniem w tej sytuacji są zabiegi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej, których celem jest odżywienie i uelastycznienie skóry. Warto też zwrócić uwagę, że koniec lata w naturalny sposób otwiera drogę do szeregu zabiegów, których przeprowadzenie nie jest zalecane przy słonecznej aurze.

Problem 1: Przebarwienia

Latem nasza skóra się opala, a dzieje się to pod wpływem stymulacji melanocytów. Pod wpływem promieni słonecznych produkowana jest melanina, która odpowiada za ciemnienie karnacji. Bardzo często dochodzi do sytuacji, w której nieregularna produkcja melaniny powoduje nierównomierne opalanie. Tym sposobem powstają plamy pigmentacyjne, czyli rejony, w których skóra punktowo jest jaśniejsza bądź ciemniejsza. Działaniem prewencyjnym jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych, jednak i one nie gwarantują stuprocentowej ochrony przed tym zjawiskiem.

Rozwiązaniem takiej sytuacji jest zabieg mezoterapii z zastosowaniem fibryny lub osocza bogatopłytkowym. Składniki te pochodzą z Twojego organizmu – nie musisz więc obawiać się syntetycznych preparatów czy chemicznych kosmetyków. Przy pomocy iniekcji skórnej fibryna lub osocze zostają podane w miejsca, gdzie wystąpiły przebarwienia. Cały zabieg przeprowadzany jest pod znieczuleniem miejscowym, dzięki czemu proces przebiega szybko i bezboleśnie. Najlepsze rezultaty można zauważyć przy powtarzalności wkłuć przy kolejnych sesjach mezoterapii.

Problem 2: Przesuszenie

Zarówno wysokie temperatury, jak i chlorowana woda w basenie nie działają korzystnie na naszą skórę. Kolejną niechcianą pamiątką z wakacji lub aquaparku jest przesuszająca się skóra. Objawia się ona nie tylko uczuciem szorstkości i suchości, ale również pękaniem, ściągnięciem, a nawet pieczeniem. Problem ten szczególnie widać w okolicy skóry głowy, na czym cierpią również włosy. Tak jak w przypadku przebarwień, tak i tu częściowym remedium jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Jeśli jednak zapomnieliśmy o tym preparacie, konieczne będzie odżywienie skóry.

Zabiegiem, który w szybki sposób przywróci jędrność i nawilży skórę jest mezoterapia kwasem hialuronowym. Podanie tego preparatu w warstwy podskórne sprawi, że tkanka znacznie szybciej będzie się regenerować, a co za tym idzie – możliwe będzie usunięcie przesuszenia skóry. Dodatkową korzyścią jest redukcja zmarszczek, czyli problemu, który dotyka nas niezależnie od pory roku. Równie ważną metodą walki z przesuszeniem jest stosowanie preparatów zawierających sok z aloesu lub masło shea. Skoncentrowana walka z przesuszeniem pozwoli szybko usunąć tę niedoskonałość.

Powrót do laseroterapii Fotona

Wraz z końcem wakacji możliwy jest powrót do szeregu zabiegów, które w lecie mogły być potencjalnie problematyczne. Mowa tutaj o takich czynnościach, jak wykonanie tatuażu, depilacja laserowa czy zabiegi laserem Fotona. Z punktu widzenia medycyny estetycznej szczególnie laseroterapia cieszy się ogromnym powodzeniem. W A.P. DENTI wielu Pacjentów zadaje pytanie, czy już można zapisać się na zabieg, po to żeby odmłodzić skórę twarzy, pozbyć się przebarwień, bądź zregenerować skórę po lecie.

Laseroterapia Fotona, to nic innego, jak proces liftingujący skórę, który ukierunkowany jest na usuwanie oznak starzenia się skóry. Stymulacja do produkcji kolagenu poprawia ściągnięcie i elastyczność oraz sprawia, że koloryt skóry zostaje ujednolicony. Dużym plusem jest szybka widoczność efektów – już po kilkudziesięciu godzinach od pierwszego zabiegu. Najlepsze efekty – można osiągnąć przy regularnych cyklach. Proces poprawy skóry zajmuje od kilku do kilkunastu tygodni i utrzymuje się przez wiele lat.

Artykuł ekspercki:
Lek. dent. Paulina Maria Kaczmarek
Gabinet A.P. DENTI Zduńska Wola

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button
System reklamy Test