Bez kategorii
Na czasie

Pocovidowe wypadanie włosów – jak sobie z nim radzić?

Bujne, piękne, gęste, lśniące… czyż nie o takich włosach marzymy? Włosy stanowią ważny elementem wyglądu; są również odzwierciedleniem stanu naszego zdrowia i kondycji organizmu. Wszelkie procesy zaburzające fizjologiczną równowagę, jak choroby, stres, przemęczenie, osłabienie odporności, zaburzenia hormonalne, niedobory makro i mikroelementów itd., mogą doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. W pandemicznej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć dominującym sprawcą nadmiernej utraty włosów został koronawirus.

Nasilona utrata włosów po przebyciu infekcji ma charakter reaktywny i pojawia się około 3 miesiące po przechorowaniu COVID-19. Im cięższy przebieg choroby, tym bardziej nasilone objawy. Włosy są osłabione, wypadają z obszaru całej głowy, zwykle również są pozbawione blasku, plączą się, łamią i sprawiają trudności pielęgnacyjne. Nasze pacjentki skarżą się, że problem ten pojawia się nagle, dosłownie z dnia na dzień i jest przyczyną silnego stresu. Codzienne oczyszczanie szczotki z kłębów utraconych włosów, wyjmowanie ich z odpływu pod prysznicem i zbieranie z poduszki przeraża i zmusza do szukania ratunku!

Objawy te noszą nazwę nagłego łysienia telogenowego.

Pragnąc pomóc naszym pacjentom w walce o piękne i gęste włosy, podążamy w ESTIME za nowościami i łączymy zabiegi zgodnie z posiadaną wiedzą i doświadczeniem, tak, aby efekty naszego leczenia były jak najlepsze.

Oprócz szczegółowej analizy stanu zdrowia pacjenta, ustalenia przyczyny wypadania włosów i zaleceń leczenia dermatologicznego proponujemy dołączenie do terapii zabiegów.

Od wielu lat w leczeniu różnych typów łysienia stosujemy mezoterapię, terapię peptydową, ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym i CGF, karboksyterapię, mikronakłuwanie dermapenem, a od ponad 2 lat laserową stymulację wzrostu włosów.

To szczególnie interesująca nowoczesna metoda leczenia i ona właśnie wysuwa się na pierwszy plan spośród preferowanych w ESTIME zabiegów. Cieszy się również największym zainteresowaniem pacjentów z 2 powodów – z uwagi na bezbolesność i skuteczność.

Zastosowanie lasera erbowo – yagowego Fotona Lightwalker w trybie SMOOTH przywraca gęstość włosów o nawet 75% . Szczególnie skuteczne jest w terapii łysienia androgenowego, duże możliwości daje również w walce z wypadaniem włosów różnego pochodzenia, w tym także pocovidowym. Najlepsze efekty obserwujemy w połączeniu z terapią peptydową lub osoczem bogatopłytkowym.

Zabieg laserowy Fotona Er: YAG w trybie SMOOTH wywołuje w skórze efekt termiczny. Równomiernie podgrzewa głębsze jej warstwy do 65 stopni Celsjusza, co ważne – bez naruszania ciągłości naskórka. Czujemy na głowie przyjemne ciepło. Serią strzałów lasera w kilku przejściach naświetla się te miejsca, gdzie występuje utrata włosów. Każde przejście lasera wykonywane jest dwukierunkowo płynnym ruchem.  Do zabiegu nie trzeba się wcześniej przygotowywać.

Naświetlanie laserem daje trzy korzyści:

  1. Pod wpływem szoku termicznego zwiększa się dopływ krwi do „uśpionych” mieszków włosowych. Gwałtowna reakcja wpływa na poprawę dotlenienia i odżywienia brodawek włosowych, dzięki czemu mieszki włosowe zyskują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów.
  2. Uwalniane są czynniki wzrostu, co ma ogromne znaczenie dla wytworzenia włosów dobrej jakości.
  3. Poprawia regenerację naskórka. Przyśpieszona wymiana komórek naskórka powoduje, że szybciej regenerują się i wzrastają mieszki włosowe.

Podstawowa terapia łysienia laserem FOTONA składa się z 4 zabiegów co 2 – 3 tygodnie. U niektórych osób zaleca się wykonanie 1 – 2 dodatkowych powtórzeń co kolejne 2 – 4 tygodnie. Następnie możemy się udać na jednorazowe zabiegi przypominające co 6 – 12 miesięcy.

Dołączenie ostrzykiwania peptydami biomimetycznymi pomiędzy zabiegami laserowymi zwiększa skuteczność leczenia. Mowa o terapii peptydowej DR. CYJ HAIR FILLER. To innowacyjny produkt posiadający aż 7 peptydów oraz kwas hialuronowy w zupełnie nowej, opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych- minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 14 dni po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Właściwości DR.CYJ Hair Filler to przede wszystkim:

  • Powstrzymanie wypadania włosów
  • Przyśpieszenie wzrostu włosów
  • Pogrubienie i zagęszczenie włosów
  • Pobudzenie krążenia i poprawa ukrwienia skóry głowy
  • Rewitalizacja mieszków włosowych
  • Pielęgnacja skóry głowy
  • Wzmocnienie włosów

Po takiej łączonej terapii mieszki włosowe będą pobudzone, odżywione, skóra głowy zrewitalizowana, a włosy wzmocnione. Zyskają zdrowy wygląd i blask.

Zalecamy wykonanie 4 zabiegów.

Wypadające włosy nie muszą już zatem być powodem udręki i przedłużającego się stresu oczekiwania na ustanie ich wypadania i odrost.

Uwzględnienie przyczyn łysienia i wykorzystanie nowoczesnych, skutecznych zabiegów sprawia, że bujna czupryna jest realna!

Swoim doświadczeniem podzieliła się

JULITA WOŁOWIEC
lek. med. specjalista dermatolog – wenerolog

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button