Medycyna niekonwencjonalna

UWAGA, AUTOPROMOCJA!

Zaproszenie.

A właściwie zaproszenie.

W związku z rosnącym zainteresowaniem zimnymi, lub nawet „lodowymi” kąpielami, chciałbym wyjść z inicjatywą.

Wiele osób już zaczęło, niektórzy może nie wiedzą, czy poprawnie to robią. Jeszcze inni nie chcą słuchać rad i działają na własną rękę. Każda z tych grup ma swoje racje. Dużo większym problemem jest podejmowanie ryzyka, bez żadnych badań i konsultacji z lekarzem.

Osobiście mam nieco inne podejście niż obecnie można spotkać powszechnie. Jako ratownik wodny, jestem nawet zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo nad wodami. Nie mogę się zgodzić, że chroniczne wychłodzenie organizmu i hipotermia przyniesie korzyści. Oczywiście każdy jest inny i ma swoją tolerancję czynnika zewnętrznego. Uwzględniam to.

Jako, że ciekawie jest wymieniać doświadczenia, ubogacać się wzajemnie i konfrontować, chciałbym wyjść do Państwa z inicjatywą.

Narodziła się ona także z tego względu, że mamy obecnie mocno ograniczony dostęp do klubów w których można wspólnie ćwiczyć rozmaite dziedziny sportu.

Chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich zdecydowanych i mniej zdecydowanych do wspólnych kąpieli. W zamyśle, będzie to spotkanie przy ciepłej herbacie, rozmowa i wejście do wody w kulminacyjnym momencie- oczywiscie 🙂 Wybór padł na „Szlamiok”. (Dolina Trzech Stawów, Katowice, blisko parking i galeria).

W trakcie zajęć przewidziana jest rogrzewka przed i po, trochę gimnastyki, którą można połączyć nawet z elementami sportów walki. Dla chętnych możliwość umówienia na indywidualne konsultacje dietetyczne czy treningi personalne, także w plenerze. Jeśli tylko mogę, dziele się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz lubie czerpać je od innych.

Nad wodę należy zabrać ze sobą wszystko, co jest potrzebne do zażycia standardowej kąpieli (ręcznik, kąpielówki/kostium, klapki…etc.) Ważnym jest także luźny strój, ciepły– taki w który łatwo będzie się ubrać po wyjściu z wody, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na przewianie i nadmierne wychłodzenie.

Kąpiele planowane są w godzinach południowych 12-13, gdyż wtedy mamy najlepsze słońce, nawet w pochmurne dni. Wszystko oczywiście jest do dogadania w zależności od ilości chętnych. Na pewno będą to soboty, natomiast zdaję sobie sprawe i wiem z doświadczenia, że jest sporo chętnych do kąpieli w tygodniu, gdy jest mniej ludzi.

Czekam na wszelkie sugestie, pytania. Zapraszam i pozdrawiam !

Polecam także odwiedzenie strony:

https://www.kneipp.com/pl_pl/home/

Kontakt do autora, wszelkie informacje, koszt uczestnictwa :

724 190 458; Jan

janjanusz8@wp.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button

Wybierz który hotel ci odpowiada
Musisz wybrać termin który chcesz zarezerwować. Oprócz tego możesz także zadać pytania lub dodać coś od siebie.

Wymień 100 punktów na 1 warrant