Medycyna niekonwencjonalna

UWAGA, AUTOPROMOCJA!

Zaproszenie.

A właściwie zaproszenie.

W związku z rosnącym zainteresowaniem zimnymi, lub nawet „lodowymi” kąpielami, chciałbym wyjść z inicjatywą.

Wiele osób już zaczęło, niektórzy może nie wiedzą, czy poprawnie to robią. Jeszcze inni nie chcą słuchać rad i działają na własną rękę. Każda z tych grup ma swoje racje. Dużo większym problemem jest podejmowanie ryzyka, bez żadnych badań i konsultacji z lekarzem.

Osobiście mam nieco inne podejście niż obecnie można spotkać powszechnie. Jako ratownik wodny, jestem nawet zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo nad wodami. Nie mogę się zgodzić, że chroniczne wychłodzenie organizmu i hipotermia przyniesie korzyści. Oczywiście każdy jest inny i ma swoją tolerancję czynnika zewnętrznego. Uwzględniam to.

Jako, że ciekawie jest wymieniać doświadczenia, ubogacać się wzajemnie i konfrontować, chciałbym wyjść do Państwa z inicjatywą.

Narodziła się ona także z tego względu, że mamy obecnie mocno ograniczony dostęp do klubów w których można wspólnie ćwiczyć rozmaite dziedziny sportu.

Chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich zdecydowanych i mniej zdecydowanych do wspólnych kąpieli. W zamyśle, będzie to spotkanie przy ciepłej herbacie, rozmowa i wejście do wody w kulminacyjnym momencie- oczywiscie 🙂 Wybór padł na „Szlamiok”. (Dolina Trzech Stawów, Katowice, blisko parking i galeria).

W trakcie zajęć przewidziana jest rogrzewka przed i po, trochę gimnastyki, którą można połączyć nawet z elementami sportów walki. Dla chętnych możliwość umówienia na indywidualne konsultacje dietetyczne czy treningi personalne, także w plenerze. Jeśli tylko mogę, dziele się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz lubie czerpać je od innych.

Nad wodę należy zabrać ze sobą wszystko, co jest potrzebne do zażycia standardowej kąpieli (ręcznik, kąpielówki/kostium, klapki…etc.) Ważnym jest także luźny strój, ciepły– taki w który łatwo będzie się ubrać po wyjściu z wody, gdy jesteśmy najbardziej narażeni na przewianie i nadmierne wychłodzenie.

Kąpiele planowane są w godzinach południowych 12-13, gdyż wtedy mamy najlepsze słońce, nawet w pochmurne dni. Wszystko oczywiście jest do dogadania w zależności od ilości chętnych. Na pewno będą to soboty, natomiast zdaję sobie sprawe i wiem z doświadczenia, że jest sporo chętnych do kąpieli w tygodniu, gdy jest mniej ludzi.

Czekam na wszelkie sugestie, pytania. Zapraszam i pozdrawiam !

Polecam także odwiedzenie strony:

https://www.kneipp.com/pl_pl/home/

Kontakt do autora, wszelkie informacje, koszt uczestnictwa :

724 190 458; Jan

janjanusz8@wp.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button