SportStyl życia

Trening online dla zdrowia? Czemu nie!

Największe sieci klubów w Europie i na świecie, poza ofertą zajęć grupowych i treningów personalnych, posiadają również platformy online czy aplikacje oferujące „wirtualnego trenera”. Jest to zupełnie inny produkt niż popularne aplikacje fitness – taka platforma pozwala na tworzenie własnych planów treningowych, korzystanie z gotowych programów, a także bieżące sprawdzanie techniki ćwiczeń, jeśli klient ma jakiekolwiek wątpliwości. To udogodnienie dla klienta na miarę XXI wieku. Inspirując się tym rozwiązaniem dla klubów, stworzyliśmy Exercise Library. Dlaczego taki produkt miałby zainteresować osoby poszukujące rozwiązań treningowych dla zdrowia? Spieszymy z odpowiedzią.


Coraz więcej osób uświadamia sobie, jak ważny jest trening dla zdrowia. W czasie powrotu do klubów po okresie lockdown ponad 40% osób wykupujących karnety deklarowało, że ich głównym celem jest utrzymanie kondycji i praca nad odpornością, a sylwetkę wymieniali dopiero w drugiej kolejności (raport New Customer, Wexer, 11/2021). Dzięki temu wiemy, że świadomość społeczna na temat istoty aktywności fizycznej ciągle rośnie. Co za tym idzie, coraz więcej osób nie tylko poszukuje zajęć fitness typu zdrowy kręgosłup, joga, joga kręgosłupa, pilates… Ale też trenerów personalnych ze specjalnością medyczną/fizjoterapeutów. Jednak nie wszyscy trenują w klubach fitness, a nawet ci, którzy wybierają siłownie nie zawsze wiedzą, jakie ćwiczenia będą dla nich dobre. Czasem zastanawiamy się nad doborem odpowiedniego zestawu treningowego, a czasem po prostu nie mamy pomysłu, co dziś możemy zrobić… Prawda jest taka, że wiele ćwiczeń prozdrowotnych to bardzo proste ruchy – przenoszenie ciężaru ciała, rozciąganie, odchylanie się… Najczęściej nie wykonujemy ich na czas, ani na ilość powtórzeń. Warto czasem przytrzymać konkretną pozycję, by poczuć ulgę, albo po prostu oddychać w odpowiedni sposób. Jednak żeby trenować skutecznie, musimy wykonywać każde ćwiczenie w pełni poprawnie technicznie. Dlatego też byłoby idealnie, gdyby każdy z nas mógł korzystać nie tylko z personalizowanego planu treningowego dobranego do potrzeb, ale też z instrukcji, jak wykonać poszczególne ćwiczenia.


Z myślą o takich osobach powstał portal Exercise Library. Na naszej platformie treningowej znajdziecie gotowe plany treningowe ułożone przez ekspertów – trenerów, instruktorów fitness z kilkunastoletnim doświadczeniem, fizjoterapeutów. Plany, które możecie wykonać w czasie od 15 minut wzwyż, dostosowane są do poziomu zaawansowania, a także dają Wam możliwość wyboru sprzętu, który akurat macie pod ręką (np. jeśli trenujecie w domu, wybierzecie inny plan niż w klubie fitness). Każdy z planów posiada film i opis, z których dowiecie się, jak technicznie wykonać dane ćwiczenia. Aby uniknąć często popełnianych błędów, na bieżąco uzupełniamy bazę wiedzy w sekcji ‘blog’.


Zachęcamy, by dbać o swoje zdrowie poprzez najlepsze znane nam lekarstwo – aktywność fizyczną. Z porad i planów treningowych, które znajdziecie na platformie, możecie więc korzystać zawsze i wszędzie. W sekcji „joga” oraz „zdrowy kręgosłup” znajdziecie ćwiczenia, które pomogą Wam rozluźnić spięte odcinki kręgosłupa, wzmocnić mięśnie głębokie, które pomagają utrzymać odpowiednią postawę, a także znajdziecie specjalne zestawy stretchingowe, które pomogą rozluźnić i rozciągnąć całe ciało.
Ponieważ trening online jest coraz popularniejszy i wielu z nas korzysta z materiałów dostępnych na kanałach typu YouTube, warto sięgnąć do sprawdzonych źródeł wiedzy. Zapraszamy do zapoznania się z planem na rozluźnienie, który można wykonać nawet w przerwie lunchowej.

Artykuł ekspercki,
Ela Przygrodzka


Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button