Uroda

Medycyna Estetyczna – prawdziwy punkt widzenia

Chociaż świadomość różnorodności zabiegów estetycznych jest coraz większa, to jednak nadal wisi nad nimi widmo napompowanych warg, olbrzymich policzków, karykaturalnych, nadmiernie zbotoksowanych i maskowatych twarzy, a ludzie korzystający z tego typu zabiegów są często postrzegani jako próżni, skoncentrowani na sobie, dążący do ideału. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna to nie tylko upiększanie, ale przede wszystkim leczenie, regeneracja i profilaktyka. Czasami są to drobne zabiegi, a często wieloetapowa i długotrwała terapia.

Programy telewizyjne, pokazujące dramaty ludzkie i metamorfozy ich bohaterów oraz to, jak zmienia się ich życie po zabiegach, jakkolwiek wyreżyserowane i ubarwione jednak pokazują to, z czym właśnie spotykamy się w pracy. Kobieta z naczyniakiem obejmującym połowę twarzy. Dziewczyna, której ciało deformuje blizna po oparzeniu wrzątkiem. Dziewczynka po operacji rozszczepu wargi. Młoda kobieta z resztką włosów. Młoda mama z deformacjami skóry brzucha. Chłopak po leczeniu sterydami usiany rozstępami. Pan z blizną po usunięciu nowotworu. Mężczyzna po rekonstrukcji twarzy po napadzie i pobiciu. Wypadek. Ciężka operacja. Samookaleczenie. Trzeba pamiętać, że za każdym problemem tych osób stoją emocje, mające bezpośredni wpływ na ich samopoczucie i zachowanie. Rozmawiając z pacjentami dowiadujemy się o ich trudnościach w codziennym życiu, ile wysiłku kosztuje ich to, żeby pokonać i zatrzeć pierwsze wrażenie po ocenie ich wizerunku przez drugą osobę. O tym, przez co przeszli, ile wycierpieli fizycznie. Często blizny przywołują wspomnienia lub zdarzenia, o których nie chce się pamiętać, a tym bardziej o nich opowiadać. Ludzie z takimi emocjami są wycofani, niepewni siebie i swoich relacji. Nieważne jak usilnie i dobitnie będziemy powtarzać, że nie wygląd się liczy, nie uciekną od ludzkiego wzroku i oceny. Większość osób nie potrafi sobie z tym poradzić.

   Medycyna estetyczna właśnie takim problemom wychodzi naprzeciw. Doskonale rozwijająca się laseroterapia, mnogość zastosowań różnych długości fali, terapie łączone z osoczem lub fibryną bogatoplytkową, mikrowiazka plazmy, radiochirurgia, karboksyterapia, IPL to zabiegi, które potrafią przywrócić komfort życia, poprawić wygląd i podnieść poczucie własnej wartości. W ten sposób leczymy nie tylko ciało, ale także psychikę. Nawet Botox i „wypełniacze”, najbardziej kojarzone z pojęciem medycyny estetycznej, nie służą jedynie odmładzaniu i poprawianiu urody. Botox używany jest do znoszenia nadreaktywności mięśni, co w przypadku twarzy daje niesamowitą ulgę. Powszechnie wiadomo, że napięcia mięśniowe karku, pleców i innych części ciała są bolesne i męczące. Z mięśniami twarzy jest tak samo. Częste i długotrwałe napięcie powoduje nie tylko zagięcie skóry, a w konsekwencji zmarszczki, ale prowadzi do powstania dolegliwości. Może dotyczyć mięśni żwaczy, mięśni skroniowych, a nawet przenosić się na mięśnie skalpu, powodując bóle głowy, ucha, zębów albo policzków, imitując ból zatok. Permanentnie napięte mięśnie marszczące brwi lub czołowe mogą powodować uczucie zmęczenia, kiedy w rzeczywistości zmęczony jest sam mięsień. Te grupy mięśniowe są na tyle małe, że mogą być leczone za pomocą niewielkich dawek botuliny. W takich przypadkach, obniżając ich napięcie uzyskujemy przede wszystkim ulgę, a w dalszej kolejności złagodzenie rysów twarzy i wygładzenie zmarszczek. Wypełniacz z kolei jest ratunkiem wszędzie tam, gdzie brakuje objętości. Przywraca symetrię i harmonię twarzy i ust po operacjach, urazach, maskuje lub minimalizuje blizny.

   Warto pamiętać, że medycyna estetyczna ma różne oblicza. To ważne, aby w mediach częściej mówiono o tym jak można pomóc ludziom prawdziwie doświadczonym przez los. Wygląd jest ważny dla większości ludzi, wpływa na samopoczucie i poczucie pewności siebie, w tych przypadkach również na samoakceptację. Doświadczenia 11 lat działalności Estime i historie wielu naszych pacjentów pokazują, że nawet drobne korekty potrafią zdziałać cuda.

Z tego powodu tak mocno stawiamy na regenerację i leczenie”.

Artykuł ekspercki specjalistów Estime

ESTIME Medycyna Estetyczna i Stomatologia to zespół specjalistów, których kwalifikacje potwierdzają świadectwa udziału w szkoleniach i kursach medycznych oraz certyfikaty nabytych umiejętności. Wykfalifikowani eksperci posiadają udokumentowane doświadczenie w dermatologii, stomatologii, laryngologii.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button