Uroda

Medycyna Estetyczna – prawdziwy punkt widzenia

Chociaż świadomość różnorodności zabiegów estetycznych jest coraz większa, to jednak nadal wisi nad nimi widmo napompowanych warg, olbrzymich policzków, karykaturalnych, nadmiernie zbotoksowanych i maskowatych twarzy, a ludzie korzystający z tego typu zabiegów są często postrzegani jako próżni, skoncentrowani na sobie, dążący do ideału. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że medycyna estetyczna to nie tylko upiększanie, ale przede wszystkim leczenie, regeneracja i profilaktyka. Czasami są to drobne zabiegi, a często wieloetapowa i długotrwała terapia.

Programy telewizyjne, pokazujące dramaty ludzkie i metamorfozy ich bohaterów oraz to, jak zmienia się ich życie po zabiegach, jakkolwiek wyreżyserowane i ubarwione jednak pokazują to, z czym właśnie spotykamy się w pracy. Kobieta z naczyniakiem obejmującym połowę twarzy. Dziewczyna, której ciało deformuje blizna po oparzeniu wrzątkiem. Dziewczynka po operacji rozszczepu wargi. Młoda kobieta z resztką włosów. Młoda mama z deformacjami skóry brzucha. Chłopak po leczeniu sterydami usiany rozstępami. Pan z blizną po usunięciu nowotworu. Mężczyzna po rekonstrukcji twarzy po napadzie i pobiciu. Wypadek. Ciężka operacja. Samookaleczenie. Trzeba pamiętać, że za każdym problemem tych osób stoją emocje, mające bezpośredni wpływ na ich samopoczucie i zachowanie. Rozmawiając z pacjentami dowiadujemy się o ich trudnościach w codziennym życiu, ile wysiłku kosztuje ich to, żeby pokonać i zatrzeć pierwsze wrażenie po ocenie ich wizerunku przez drugą osobę. O tym, przez co przeszli, ile wycierpieli fizycznie. Często blizny przywołują wspomnienia lub zdarzenia, o których nie chce się pamiętać, a tym bardziej o nich opowiadać. Ludzie z takimi emocjami są wycofani, niepewni siebie i swoich relacji. Nieważne jak usilnie i dobitnie będziemy powtarzać, że nie wygląd się liczy, nie uciekną od ludzkiego wzroku i oceny. Większość osób nie potrafi sobie z tym poradzić.

   Medycyna estetyczna właśnie takim problemom wychodzi naprzeciw. Doskonale rozwijająca się laseroterapia, mnogość zastosowań różnych długości fali, terapie łączone z osoczem lub fibryną bogatoplytkową, mikrowiazka plazmy, radiochirurgia, karboksyterapia, IPL to zabiegi, które potrafią przywrócić komfort życia, poprawić wygląd i podnieść poczucie własnej wartości. W ten sposób leczymy nie tylko ciało, ale także psychikę. Nawet Botox i „wypełniacze”, najbardziej kojarzone z pojęciem medycyny estetycznej, nie służą jedynie odmładzaniu i poprawianiu urody. Botox używany jest do znoszenia nadreaktywności mięśni, co w przypadku twarzy daje niesamowitą ulgę. Powszechnie wiadomo, że napięcia mięśniowe karku, pleców i innych części ciała są bolesne i męczące. Z mięśniami twarzy jest tak samo. Częste i długotrwałe napięcie powoduje nie tylko zagięcie skóry, a w konsekwencji zmarszczki, ale prowadzi do powstania dolegliwości. Może dotyczyć mięśni żwaczy, mięśni skroniowych, a nawet przenosić się na mięśnie skalpu, powodując bóle głowy, ucha, zębów albo policzków, imitując ból zatok. Permanentnie napięte mięśnie marszczące brwi lub czołowe mogą powodować uczucie zmęczenia, kiedy w rzeczywistości zmęczony jest sam mięsień. Te grupy mięśniowe są na tyle małe, że mogą być leczone za pomocą niewielkich dawek botuliny. W takich przypadkach, obniżając ich napięcie uzyskujemy przede wszystkim ulgę, a w dalszej kolejności złagodzenie rysów twarzy i wygładzenie zmarszczek. Wypełniacz z kolei jest ratunkiem wszędzie tam, gdzie brakuje objętości. Przywraca symetrię i harmonię twarzy i ust po operacjach, urazach, maskuje lub minimalizuje blizny.

   Warto pamiętać, że medycyna estetyczna ma różne oblicza. To ważne, aby w mediach częściej mówiono o tym jak można pomóc ludziom prawdziwie doświadczonym przez los. Wygląd jest ważny dla większości ludzi, wpływa na samopoczucie i poczucie pewności siebie, w tych przypadkach również na samoakceptację. Doświadczenia 11 lat działalności Estime i historie wielu naszych pacjentów pokazują, że nawet drobne korekty potrafią zdziałać cuda.

Z tego powodu tak mocno stawiamy na regenerację i leczenie”.

Artykuł ekspercki specjalistów Estime

ESTIME Medycyna Estetyczna i Stomatologia to zespół specjalistów, których kwalifikacje potwierdzają świadectwa udziału w szkoleniach i kursach medycznych oraz certyfikaty nabytych umiejętności. Wykfalifikowani eksperci posiadają udokumentowane doświadczenie w dermatologii, stomatologii, laryngologii.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button

Wybierz który hotel ci odpowiada
Musisz wybrać termin który chcesz zarezerwować. Oprócz tego możesz także zadać pytania lub dodać coś od siebie.

Wymień 100 punktów na 1 warrant