Uroda

Przygotuj skórę twarzy na lato

Słońce coraz chętniej zagląda nam do okien. To oznacza, że wiosna zbliża się WIELKIMI KROKAMI!
Po długiej zimie, czas na regenerację skóry twarzy. Twoja skóra się łuszczy, jest pozbawiona blasku, a promienie słoneczne jeszcze to uwydatniają? W okresie wiosennym warto szczególnie zadbać o skórę po zimie.

Z pomocą przychodzą peelingi złuszczające niechciany naskórek. Podczas wykonywania peelingów zostają uszkodzone tkanki. Jest to celowy zabieg, który skutkuje ich sprawną odbudową. Najbardziej popularne rodzaje to:

enzymatyczne

ziarniste

chemiczne

Lek. Stom. Paulina Maria Kaczmarek, Lek. Stom. Anna Filipczak Pacała – Fot. Dymarco PhotographyPeelingi enzymatyczne to takie, których bazą są enzymy ziołowe lub owocowe. Enzymy to związki chemiczne, w szczególności białka, które przyspieszają reakcje chemiczne w organizmach żywych. W peelingach enzymatycznych istotą jest więc rozpuszczenie komórek naskórka. Jest to najdelikatniejszy peeling.
Peelingi ziarniste polegają na złuszczaniu martwego naskórka za pomocą substancji ściernych. Przykładem mogą być zmielone ziarna kawy czy pestek. Peelingi ziarniste są wykonywane metodą mechaniczną. Można robić je w domu przez co są często stosowane.
Peelingi chemiczne charakteryzują się nakładaniem na skórę mieszanek chemicznych, których substancje wpływają na złuszczenie martwego naskórka. W składzie peelingów chemicznych znaleźć możemy takie substancje jak alfahydrokwasy (AHA), beta-hydrokwasy (BHA), polihydrokwasy (PHA).


Zabiegi rewitalizujące na twarz, to również te z użyciem lasera, które naszym zdaniem są rewelacyjne i dają świetny efekt. Obejmują zarówno usuwanie zmian skórnych, blizn. Odmładzają i liftingują twarz. Decydując się na miejsce, w którym skorzystacie z zabiegów laserowych, warto wcześniej sprawdzić jaki laser występuje w gabinecie. W A.P. Denti korzystamy z najlepszego lasera dostępnego na rynku – Fotona Lightwalker. Jego moc i technologia, dają Pacjentowi gwarancje uzyskania pozytywnego efektu. Wczesna wiosna to ostatni dzwonek, żeby skorzystać z niezastąpionej mocy lasera.

Oprócz peelingów, czy laseroterapii nasi Pacjenci chwalą sobie zabiegi mezoterapii. To jeden z najpopularniejszych zabiegów odmładzających w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa to rewolucyjna metoda odnowy skóry, która pozwala nam uzyskać spektakularne rezultaty:

1) głębokie nawilżenie skóry twarzy
2) większa elastyczność i giętkość skóry
3) spłycenie zmarszczek oraz poprawa kondycji skóry
3) ujędrnienie skóry

Zabieg polega na dostarczaniu aktywnych składników do wierzchniej warstwy skóry na głębokość około 1-3 mm, co zapewnia wysoką skuteczność i efektywność działania. Mezoterapie poleca się zarówno osobom, które zauważyły u siebie 𝐩𝐢𝐞𝐫𝐰𝐬𝐳𝐞 𝐨𝐛𝐣𝐚𝐰𝐲 𝐬𝐭𝐚𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐚, 𝐣𝐚𝐤 𝐢 𝐭𝐲𝐦, 𝐮 𝐤𝐭ó𝐫𝐲𝐜𝐡 𝐩𝐫𝐨𝐜𝐞𝐬 𝐭𝐞𝐧 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐣𝐮ż 𝐛𝐚𝐫𝐝𝐳𝐢𝐞𝐣 𝐳𝐚𝐚𝐰𝐚𝐧𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲. Zabiegi można wykonywać miejscowo, np. tylko na okolicę oczu, lub kompleksowo, na całą twarz, dekolt, szyję lub dłonie.

Lek. Stom. Anna Filipczak Pacała, fot. Dymarco Photography

Pacjenci A.P. Denti cenią szczególnie terapie łączone, które rekomendujemy każdemu. Poprawa skóry jest procedurą, często wymaga połączenia różnych zabiegów. Świetnym uzupełnieniem laseroterapii, jest ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym lub fibryną (w zależności od wieku). To naturalny biostymulator – najbardziej bezpieczny, ponieważ lekarstwem jest nasza własna krew. Organizm jej nie odrzuci.


𝐖𝐬𝐤𝐚𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐨 𝐳𝐚𝐛𝐢𝐞𝐠𝐮:


1) 𝐳𝐦𝐚𝐫𝐬𝐳𝐜𝐳𝐤𝐢 (zmarszczki palacza, kurze łapki, zmarszczki poprzeczne na czole, bruzdy Venus na szyi),
2) 𝐛𝐫𝐮𝐳𝐝𝐲 𝐧𝐚 𝐭𝐰𝐚𝐫𝐳𝐲 (bruzdy marionetki, bruzdy nosowo –wargowe),
3) 𝐮𝐭𝐫𝐚𝐭𝐚 𝐰𝐢𝐨𝐭𝐤𝐨ś𝐜𝐢,
4) 𝐝𝐨𝐥𝐢𝐧𝐚 ł𝐞𝐳 𝐢 𝐜𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐩𝐨𝐝 𝐨𝐜𝐳𝐚𝐦𝐢,
5) 𝐭𝐫ą𝐝𝐳𝐢𝐤- leczenie zmian potrądzikowych,
6) terapia łysienia,
7) poszarzała skóra, pozbawiona blasku

Jeśli zależy Ci na szybkiej i efektywnej odbudowie naskórka, chcesz poprawić skórę twarzy, nie zwlekaj. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonywania peelingów oraz zabiegów z wykorzystaniem lasera jest zbyt duże promieniowanie słoneczne. To już ostatnie chwile na decyzję na temat świadomej pielęgnacji. Jeśli zastosujesz nasze wskazówki, Twoja skóra będzie promienna i atrakcyjna.
Zadbaj o siebie już dziś i korzystaj w pełni z lata!

Dziękujemy za podzielenie się wiedzą specjalistom z gabinetu A.P. DENTI Anna Filipczak Pacała

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Sprawdź również
Close
Back to top button